gru 15

Przygotowania do podróży, bagaż i karma dla psów

Wakacje, ferie, wycieczka, urlop letni albo zimowy. Dla wielu z nas to doskonała okazja do spędzenia czasu z najbliższymi, rodziną, przyjaciółmi. Ukochany pupil na czterech łapach – pies – nie bez powodu nazywany jest najlepszym przyjacielem człowieka. Dlatego dla wielu osób planowanie wspólnych wyjazdów wraz z ulubieńcem jest jak najbardziej oczywiste.

pies z walizką

Fot: Shutterstock

Wbrew obawom urlop czy ferie z psem nie należą do szczególnie trudnych czy wręcz niemożliwych przedsięwzięć. Najważniejsza jest dobra organizacja i wiedza na temat specyfiki podróżowania z psim towarzyszem.

Kluczowe znaczenie ma oczywiście przygotowanie się do samej podróży, np. do przejazdu samochodem, bo zdecydowanie łatwiej jest podróżować z psem własnym transportem. A zatem na pewno trzeba zadbać o tzw. bagaż podręczny kudłatego podróżnika, a także o jego bezpieczeństwo i komfort podróży. W bagażu podręcznym powinna znaleźć się woda do picia, na wszelki wypadek odpowiednia karma dla psów. Choć nie wszystkie psy znoszą dobrze jazdę autem i zaleca się wówczas nie dokarmianie psiaka. Na pewno pakujemy ręczniki papierowe i wodę do umycia w razie ewentualnych problemów gastrycznych. Pamiętamy też o torebkach na psią „dwójeczkę”.
Aby zapewnić psu bezpieczeństwo i komfort należy wyposażyć się w transporter albo specjalne szelki do pasów. Niektóre psy wymagają również zastosowania leków na chorobę lokomocyjną. Nie tych dla ludzi, ale zapisanych przez weterynarza.

pies z bagażem

Fot: Shutterstock
pies z bagażem podręcznym 🙂

W bagażu naszego psiego towarzysza powinna znaleźć się również odpowiednia karma dla psów (sprawdź). Zdecydowanie nie zdajemy się na ewentualne zakupy na miejscu. Zwłaszcza, jeśli psiak zajada wybraną, zaleconą karmę, np. Pro Plan z Pro Bifidus czy też specjalną karmę dla psów seniorów. Odradzamy eksperymenty z nową karmą w czasie wyjazdów. Koniecznie pamiętamy o zabraniu karmy dla psów wyjeżdżając za granicę albo do małych miejscowości, gdzie możemy mieć naprawdę realne problemy z zakupem psiego jedzenia.

karma

Fot: purina.pl
Nie zapominamy o karmie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.