maj 20

Sytuacja polskich biur podróży – wakacje 2013

Zeszłoroczne wakacje, podczas których nie obyło się bez głośnych upadków biur podróży dotychczas uznawanych za prężnie działające, sprawiły, że mamy coraz mniejsze zaufanie do wyjazdów zorganizowanych. Kondycja polskiego rynku turystycznego nie jest najlepsza, ale nie warto popadać w panikę. Wciąż można znaleźć biura, które są solidne i dobrze sobie radzą – wyjazd z nimi będzie więc bezpiecznym rozwiązaniem.

Wakacje z biurem podróży bez wątpienia są wygodne. Płacimy raz i dostajemy wszystko, od przelotu poprzez hotel po fachową opiekę pilota i lokalnych przewodników. Upadki biur podróży, o których głośno było w zeszłym roku (zwłaszcza zaś upadek Sky Club), sprawiły, że polscy turyści zaczęli obawiać się wyjazdów zorganizowanych. Tymczasem sytuacja na polskim rynku nie jest taka zła. Według danych opublikowanych na portalu turystycznym Turystyka.rp.pl największe biura podróży wciąż są godne zaufania i radzą sobie bardzo dobrze. Ranking 25 największych i najbardziej solidnych biur podróży przygotowywany jest według zasad powszechnie stosowanych w międzynarodowych ocenach agencji ratingowych. Opiera się na sytuacji ekonomicznej państwa oraz przedsiębiorstw.

Według najnowszej oceny rynku najlepiej radzą sobie biura podróży średniej wielkości. Na czele znajdziemy Logos Tour, Logos Travel oraz CT Poland. Cechą charakterystyczną tych biur podróży jest to, że w ich ofertach znajdziemy przede wszystkim wyspecjalizowane wyjazdy do egzotycznych zakątków świata. Grupy wyjazdowe nie są wielkie, a oferta jest ograniczona – nawet jeśli biuro ma wyjazdy na wszystkie kontynenty. Specjalizacja wydaje się kluczem do sukcesu, ponieważ największym ryzykiem obarczona jest przede wszystkim turystyka masowa (mnóstwo turnusów do najchętniej odwiedzanych destynacji).

Przyglądając się rankingowi najbezpieczniejszych biur podróży można wyciągnąć wniosek, że jeśli marzy nam się daleka podróż w egzotyczne miejsce, możemy spokojnie zaufać biurom podróży. Z Logos Tour można wyjechać na każdy z siedmiu kontynentów, debiutujące w rankingu i od razu znajdujące się w samej czołówce biuro CT Poland specjalizuje się w wyjazdach do Azji. Z Logos Tour Marka Śliwki wybierzemy się zaś na skrojoną na miarę eskapadę po najbardziej oryginalnych kierunkach. Wśród bezpiecznych i godnych zaufania biur podróży znajdziemy też organizatorów turystyki masowej: wczasy z TUI Poland, Rainbow Tours, Itaką czy Neckermannem to na pewno dobry wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.