kw. 22

Urlop w Barcelonie – atrakcje stolicy Katalonii

Barcelona to miasto, które nie wymaga specjalnej rekomendacji, jeśli chodzi o zainteresowanie turystów. Od wielu lat stolica Katalonii utrzymuje się w ścisłej czołówce miejsc najchętniej odwiedzanych. Zarówno na skalę europejską, jak i światową. Jakby nie patrzeć mamy tu prawdziwy turystyczny koktajl w najlepszym słowa znaczeniu – historię i zabytki oraz atrakcyjne życie rozrywkowe i kulturalne. Najlepsze plaże miejskie na świecie oraz doskonale zaopatrzone centra handlowe.

Barcelona, Park Gűell fot: Shutterstock

Barcelona, Park Gűell fot: Shutterstock

Barcelona to stolica hiszpańskiej prowincji Katalonia. Miasto o wielowiekowej historii, pełne zabytków, z imponującym zestawem obiektów z listy Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nic więc dziwnego, że co roku przybywają tu tłumy turystów. Wielu z nich odwiedza malowniczą Barcelonę po raz kolejny.

Barcelona to historia i zabytki, to najbardziej znane budynki zaprojektowane przez słynnego Gaudiego. To dziedzictwo światowe UNESCO reprezentowane m.in. przez katedrę Sagrada Familia, Szpital Św. Pwała, Casa Mila, Casa Vicens, Park Gűell, Pałac Gűell czy słynne rysunki reprezentujące prehistoryczną śródziemnomorską sztukę skalną (rozmieszczone w prowincji Barcelona).
Jako miasto nadmorskie Barcelona może poszczycić się najlepszymi miejskimi plażami na świecie (według National Geographic oraz Discovery Chanel). Słynna plaża Barceloneta ma długość aż 400 metrów.
Nocne życie i zakupy to kolejna atrakcja Barcelony. A dla ciekawych świata kusząco prezentuje się także oferta tutejszych muzeów – od Muzeum Kinematografii (Museu del Cinema) przez Museu Egipci po niezwykłe Muzeum Butów.

Barcelona - domy i apartamenty fot: edom.pl

                          Barcelona – domy i apartamenty,                           fot: edom.pl

Turyści zainteresowani urlopem w Barcelonie mogą dotrzeć tu różnymi środkami lokomocji – na własną rękę – samochodem, ale także autokarem czy komfortowo, szybko – samolotem. Jeśli chodzi o zakwaterowanie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą domki, domy i apartamenty położone na obrzeżach miasta. Spokój, piękne widoki, a jednocześnie doskonała baza wypadowa do atrakcyjnych wycieczek. Szeroki wybór pod względem cen, warunków, lokalizacji oferuje popularny serwis Edom. pl. Sezon letni tuż-tuż, a zatem już teraz zobacz ofertę noclegów w Barcelonie na edom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.