sty 27

Włoskie klimaty – wakacje na Sycylii

Włochy to kraj, którego nie trzeba specjalnie rekomendować. I choć mówi się, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu, dla wielu turystów spora część tych dróg zmierza jednak na piękną, malowniczą Sycylię.

sycylia

Fot:Shutterstock

Sycylia, wyspa na Morzu Śródziemnym, to prawdziwa turystyczna perła. Nic dziwnego, że oferta apartamentów na wakacje na Sycylii to temat bogaty w propozycje i bardzo popularny wśród turystów. W serwisie edom.pl swoje miejsce na wymarzone wakacje znajdą zarówno amatorzy zabawy i aktywnego wypoczynku, jak również osoby poszukujące luksusowego miejsca dla całej rodziny.

Oczywiście oferta wczasów na Sycylii to przede wszystkim wybór spośród wielu pięknych miejsc na turystycznej mapie wyspy. Słynie ona zarówno z najbardziej znanego uśpionego wulkanu Etna, jak również z wielokulturowego Palermo czy malowniczej Taorminy. Ogromnym atutem urlopu w sycylijskich kurortach jest różnorodność krajobrazów oraz atrakcji – aktywny wypoczynek w słynnej Taorminie to możliwość wspinaczki górskiej, ale także sporty wodne i bajkowy, podwodny świat dla amatorów nurkowania.

Historia, zabytki, obcowanie z kulturą. Na sycylijskim urlopie nie zabraknie również takich atrakcji. Przeglądając ofertę apartamentów na wakacje na Sycylii warto uwzględnić takie miejsca jak Erice z niezwykłą średniowieczną osadą, Katania z jej atrakcjami i zabytkami (m.in. Katedra z XI w.). Z kolei wakacje w Palermo to wyjątkowa okazja podziwiania orientalnych budowli, pozostałości po rzymskiej architekturze, a także przepięknych, barokowych kamienic. Oczywiście Palermo to również kawiarnie, rozrywka, łagodny, ciepły klimat i piękne plaże.
A zatem pozostaje jedynie podjąć decyzję, wybrać miejsce, termin i zarezerwować kwaterę, domek czy apartament na wymarzony urlop na Sycylii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.