sie 29

Z dala od zgiełku – czyli omijamy modne kurorty

Mieszkasz w wielkim mieście? Twoja codzienność to praca w korporacji, przejazdy zakorkowanymi ulicami, metrem, służbowe podróże, godziny za biurkiem albo za kierownicą? Nic dziwnego, że marzy Ci się oderwanie od gwaru i zgiełku, który niestety towarzyszy również wielu modnym, wakacyjnym kurortom. Gdzie wyruszyć, aby spędzić urlop z dala od tętniących życiem ulic i popularnych klubów…?

górska chata

Fot: pixabay.com

Wbrew pozorom wcale nie trzeba rezygnować z nadmorskiej plaży czy wyjątkowych górskich pejzaży. Można odpocząć sielsko, swojsko, agroturystycznie, ale także w komfortowych warunkach zażywając dobroczynnych zabiegów SPA.

Jeśli stawiasz na górskie powietrze i niezwykłe pejzaże zapomnij raczej o najpopularniejszych miejscach, takich jak Zakopane, Wisła czy Karpacz. W polskich górach znajdziesz wiele wspaniałych miejscowości, którym jeszcze nie grozi sezonowe oblężenie turystów, szlaki dla poczatkujących i wytrawnych piechurów. Warto w planach urlopowych uwzględnić np. Góry Sowie, Bieszczady czy Beskidy. Miejscowości takiej jak Wołosate, Ustrzyk Górny, Ludwikowice Kłodzkie, Biały Dunajec lub Sanok nie przyciągają wciąż takich tłumów jak chociażby wspomniane Zakopane. Jednocześnie mogą stanowić bazę wypadową do wielu interesujących wypraw.

góry

Fot: pixabay.com

A jeśli wolisz morze…? Nadbałtyckie kurorty takie jak Mielno, Łeba czy Władysławowo tętnią życiem dziennym i nocnym. Dla amatorów wypoczynku z dala od takich atrakcji zdecydowanie lepszym wyborem będą mniejsze miejscowości, np. Sianożęty, Czołpino, Krąg czy nawet mniej „mainstreamowa” Krynica Morska. Alternatywą są również wakacje na malowniczych Kaszubach, stąd zawsze można zrobić całodniowy wypad nad morze.

plaża

Fot: pixabay.com

Luksusowo, komfortowo i spokojnie? To możliwe – wystarczy zdecydować się na urlop w uzdrowisku, warto jednak przesunąć plany urlopowe nico poza sezon, np. na pogodny i słoneczny wrzesień. Krynica Zdrój, Ciechocinek, Augustów czy Busko Zdrój to tylko niektóre miejsca, które kuszą nie tylko pięknymi krajobrazami, ale przede wszystkim bogatą ofertą dla zdrowia i urody. Wody lecznicze, zabiegi fizjoterapeutyczne, masaże, SPA, zdrowa dieta – to tylko niektóre z wielu opcji dostępnych w kurortach uzdrowiskowych.

masaż

Fot: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.