maj 06

Skarb Dolnego Śląska – zamek w Kliczkowie

Piękny zamek w Kliczkowie to miejsce, które śmiało można nazwać jednym z największych skarbów dolnośląskiej ziemi. Położony na skraju Puszczy Zgorzeleckiej, wśród malowniczych jezior przyciąga tłumy spragnionych zarówno ducha historii, jak i wspaniałych, malowniczych widoków.

Historia zamku sięga końca XIII stulecia, a pierwsza wzmianka o nim pochodzi z 1291 roku. Miejsce te jest bez wątpienia miejscem z duszą, które posiada bogaty życiorys. Obecnie w zamku i jego bezpośrednim otoczeniu istnieje centrum konferencyjno-wypoczynkowe, ze wspaniałym basenem, jacuzzi, sauną, siłownią, boiskami sportowymi i kortami tenisowymi. Wiele atrakcji znajdą tu dla siebie nie tylko dorośli, ale także dzieci. To właśnie na najmłodszych czeka kolorowy plac zabaw oraz klub jeździecki, znajdujący się na terenie folwarku.

Zamek w Kliczkowie

Zamek w Kliczkowie (www.kliczkow.com)

Miejscem, obok którego nie można przejść obojętnie w trakcie wizyty w Kliczkowie jest cmentarz psów i koni dawnych właścicieli posesji – jedno z trzech tego typu miejsc w Europie, z pozostałościami oryginalnych nagrobków kamiennych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.