Category: Warszawa: projekty i inwestycje

maj 16

Kontrowersje wokół warszawskiej komunikacji

W ostatnich tygodniach w Warszawie nie milknie burza wywołała przez plany miasta dotyczące zmian w trasach i rozkładach jazdy. Zaprezentowane propozycje – uwzględniające likwidacje lub znaczne skrócenia wielu linii – wywołały ogromną dyskusję i falę protestów. Zmiany są bowiem bardzo kontrowersyjne, a często wręcz niezrozumiałe. Source: Uploaded by user via Agnieszka on Pinterest  

Kontynuuj czytanie

maj 13

Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie

W 70 rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim otworzone zostało Muzeum Historii Żydów Polskich. Warszawa zyskała nie tylko ważne miejsce pamięci historycznej, ale również nową atrakcję turystyczną z jedną z najnowocześniejszych, pod względem technicznym, ekspozycji  muzealnych w Europie.

Kontynuuj czytanie

kw. 23

Klub sportowy „Orzeł” Warszawa

W 2005 roku w Warszawie przy ulicy Podskarbińskiej 14 oddano do użytku jeden z najnowocześniejszych stadionów lekkoatletycznych w Polsce. Stadionem aktualnie zarządza klub sportowy „Orzeł”.

Kontynuuj czytanie

mar 28

Kontrowersje wokół nazw II linii metra

Warszawa żyje budową II linii metra już od kilku lat. Prace budowlane diametralne zmieniły życie stolicy i organizację ruchu w jej centrum już kilka lat temu. Chociaż termin oddania centralnego odcinka wciąż jest przesuwany w czasie, ostatnio poinformowano jak będą nazywać się jego stacje. Nie obyło się bez kontrowersji i burzliwych dyskusji.

Kontynuuj czytanie