maj 20

Oaza spokoju, przyroda w mieście: park Skaryszewski w Warszawie

Jest takie miejsce na mapie Warszawy, gdzie czas na chwilę się zatrzymuje, wszelkie troski znikają, a powietrze pachnie, jak nigdzie indziej. To miejsce to Park Skaryszewski im. Ignacego Jana Paderewskiego – najpiękniejszy park w całej Warszawie.

Przekraczając jego granice, ma się wrażenie jakby przekraczało się światy, z codzienności przechodziło się do bajkowej krainy. Park Skaryszewski to miejsce idealne zarówno na długi spacer, niezapomniany piknik, przejażdżki rowerowe, czy grę w piłkę. To właśnie tutaj można popływać kajakiem i rowerem wodnym, pograć w tenisa, jak również pojeździć na koniu.

Park Skaryszewski - oficjalna strona na Facebooku

Park Skaryszewski – oficjalna strona na Facebooku

W parkowy krajobraz wkomponowano nie tylko pamiątkowe głazy, czy pomniki, ale także przedwojenne rzeźby, ze słynną już na całą Warszawę rzeźbą tancerki na czele. Miejscem niezwykle urokliwym i wartym odwiedzenia w parku Skaryszewskim jest na pewno przepięknie ukształtowane rosarium, obsadzone okazałą ilością róż – zakątek w sam raz dla niepoprawnych romantyków i zakochanych. Takich miejsc jak to, w Parku Skaryszewskim jest znacznie więcej. Na uwagę zasługuje również kaskada wodna zrobiona z głazów oraz okolica rzeźby Henryka Kuny „Rytm”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.