lis 10

Greckie wakacje na Kos

Wielbiciele atrakcyjnych urlopowych przyjemności chętnie stawiają na Grecję. Zainteresowaniem turystów cieszą się zarówno boskie Ateny, jak również malownicze greckie wyspy. Zapewne wielu zwolenników słonecznego klimatu i greckiej gościnności, ucieszy fakt, że w nadchodzącym sezonie letnim, w rozkładzie lotów z łódzkiego Lublinka pojawią się nowe, czarterowe połączenia na grecką wyspę Kos. Z pewnością warto zainteresować się tą propozycją, a także dowiedzieć się nieco więcej na temat tej jakże atrakcyjnej destynacji.

kos

Kos to jedna z wielu uwielbianych przez turystów greckich wysp. Łatwo zapamiętać główny ośrodek i największe miasto, ponieważ nazywa się dokładnie tak samo, czyli… Kos. Jest to prawdziwe centrum kulturalne, turystyczne i rozrywkowe. Nie brakuje tu zabytków i miejsc atrakcyjnych dla wielbicieli rozrywek w różnych odsłonach. Na uwagę zasługuje na pewno drzewo Hipokratesa upamiętniające najsłynniejszego lekarza, który według opowieści urodził się właśnie na tej wyspie. Planując wakacje na Kos, należy również odwiedzić słynne muzeum dedykowane Hipokratesowi oraz świątynię Asklepiejon. Oczywiście nie samym zwiedzaniem turysta żyje, a wyspa Kos to również wiele innych atrakcji i malownicze miasteczka. Takie jak na przykład Kardamena, która z dawnej osady rybackiej przekształciła się w ulubione miejsce wypoczynku i dobrej zabawy. Na turystów czekają tu rejsy łodziami rybackimi, tawerny, restauracje oraz prawdziwy raj dla wielbicieli sportów wodnych. Psalidi i Marmari to kolejne interesujące miejsca na Kos, które powinni wybrać wielbiciele malowniczych krajobrazów i wyjątkowej żwirowej plaży oraz sportowych wyzwań na wodzie.

Jak widać urlop rozpoczęty z łódzkiego Lublinka może być naprawdę kolorowy i udany. Szczególnie, że Kos to jedna z kilku wysp, na które polecimy z Łodzi. Można również wybrać Kretę, Rodos, Zykynthos i nowy kierunek – Korfu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.