maj 16

Industriada 2017 – atrakcyjny program, ponad 500 wydarzeń

Industriada to wydarzenie, które ma już wierne grono wielbicieli. Oczywiście co roku przybywają kolejni, podobnie jak przybywa atrakcji w programie tego wyjątkowego przedsięwzięcia. I tak Industriada AD 2017 to aż 537 punktów bardzo atrakcyjnego programu.

industriada 2017

Fot: industriada.pl

Moja Industriada
Jeśli komuś marzy się uczestnictwo w Industriadzie już powinien zapoznać się z programem i zaplanować swoją własną „marszrutę”. Wiadomo przecież, że wszystkiego nie da się zobaczyć – Industriada (święto Szlaku Zabytków Techniki Woj. Śląskiego) to jednodniowy event, a atrakcji jest wiele. Tegoroczna edycja startuje już wkrótce, bo 10 czerwca. A zatem pora na odwiedzenie strony internetowej gdzie poza programem dostępny jest także rodzaj konfiguratora indywidualnego programu pod nazwą „Moja Industriada”.

informacje

Fot: industriada.pl

W rytmie maszyn
Wśród niekwestionowanych hitów na długiej liście wydarzeń i miejsc warto na pewno wymienić znajduje się np. przedpremierowe zwiedzanie sztolni Królowa Luiza, powrót do Elektrociepłowni Szombierki, teatralna „Podniebna podróż” w Nowych Gliwicach. Organizatorzy planując program imprezy kierowali się hasłem „rytm maszyn”, dzięki czemu event jest opowieścią o zmianach społecznych, technologicznych, ekonomicznych będących efektem coraz szerszego zastosowania maszyn (industrializacji). Oczywiście atrakcji będzie co niemiara – odbędą się w 47 obiektach w 28 śląskich miastach. Będą to koncerty, wystawy, spektakle, warsztaty, prezentacje, zwiedzania itp. Całość została podzielona tematycznie na kategorie:
• dla pasjonatów,
• dla rodzin z dziećmi,
• dla nastawionych na kulturę.

para

Fot; industriada.pl

Atrakcje dla każdego
Najmłodszych ucieszą zapewne warsztaty hutnicze w Hucie Królewskiej w Chorzowie, industrialny plac zabaw Maszynoland w dawnej kopalni Saturn w Czeladzi, strażacki dmuchany tor przeszkód w Centralnym Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach i wypiek bułeczek w Muzeum Chleba w Radzionkowie.
Dla pasjonatów pokusą nie do odparcia może być zwiedzanie bazy Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych w Bytomiu, proces produkcji w Browarze Zamkowym w Cieszynie, pokazy techniczne w Muzeum Techniki Sanitarnej w Gliwicach, warsztaty ceramiczne w katowickim Nikiszowcu czy „Symfonia dostojnych machin” podczas pokazu kucia na zabytkowych młotach w Muzeum Ustrońskim.
Wśród wydarzeń kulturalnych na uwagę zasługują np.: cykl wydarzeń „Rozruch Maszyn”, który w przeddzień Industriady otworzy koncert multimedialny „Industrument”. Klamrą zamykająca wydarzenie będzie „Podniebna podróż” belgijskiego teatru Tol w Nowych Gliwicach.

Jak widać program jest imponujący, obejmie w sumie 537 wydarzeń, większość, bo 512 będzie bezpłatnych, a 44 wymagają wcześniejszej rezerwacji. Szczegóły na stronie internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.