maj 29

Ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym

Chcesz pojechać na pustynię, ale ani cie nie stać na daleką podróż, ani nie czujesz się bezpiecznie na terenie islamskich terrorystów? Całe szczęście mamy też pustynię w Polsce. W Słowińskim Parku Narodowym w pobliżu Jeziora Łebsko znajdują się ruchome wydmy.

ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym

Source: poland.pl via Edyta on Pinterest

 

Ilość piasku, którą można tam zobaczyć, robi wrażenie. Najlepiej udać się tam na cały słoneczny dzień w butach, którym nie zaszkodzi nadmiar piasku. Kto nie przepada za długim chodzeniem, może część trasy prowadzącej przez las do wydm pokonać specjalnym pojazdem.

Następnie nadchodzi moment, w którym najlepiej jest podwinąć spodnie i zdjąć buty, aby zacząć wspinać się na górę, podczas gdy wiatr przynosi naszym nosom piękny zapach morza oraz chwilami męczące drobiny piasku.

Z najwyższej wydmy – Łąckiej góry – rozciąga się prześliczny widok. Nie można wprawdzie popodziwiać Piramid ani Sfinksa, natomiast obserwacja polskiego wybrzeża w tym akurat miejscu może być naprawdę przemiłym przeżyciem. Oczywiście można z wydm zejść na plażę i schłodzić w morzu stopy zmęczone po długim spacerze po niecodziennym podłożu. W przeciwieństwie do afrykańskiej pustyni tu przynajmniej możemy być pewni, że znajdziemy wodę zamiast fatamorgany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.