lut 01

Walentynkowy wyjazd – możliwości jest wiele…

Luty, czyli zima w pełnej krasie, czyli koniec karnawału, czyli… Walentynki. Mogą sobie malkontenci narzekać na „importowane” z Zachodu święta, a Walentynki i tak mają coraz więcej zwolenników. Pomysłów na ich celebrowanie jest wiele, jednym z nich jest walentynkowy wyjazd, kierunek i charakter zależy od temperamentów i preferencji zakochanych.

data

Fot: pixabay.com

Walentynki – same atrakcje!

Walentynki są na tyle popularne, że większość miejscowości turystycznych przygotowuje na ten dzień sporo atrakcji, podobnie jak i na sąsiadujące z nim w kalendarzu weekendy. W hotelach, pensjonatach, ośrodkach SPA dostępne są specjalne walentynkowe oferty. Mogą być to romantycznie udekorowane apartamenty, kolacja dla dwojga i zabiegi spa oraz wellness dla par. Walentynkowe atrakcje czekają również w dużych miastach, przygotowują je restauracje, kina, teatry, kluby, a zatem wyjazd we dwoje to tylko kwestia wyboru miejsca i charakteru walentynkowej podróży.

wino

Walentynkowe niespodzianki
fot: pixabay.com

Walentynki – morze, góry i Mazury

Oczywiście wcale nie trzeba inwestować czasu oraz funduszy w Walentynki na Karaibach albo w romantycznym Paryżu. Polskie góry to idealny kierunek w przypadku zimowego święta. Poza romantycznym tet a tet przy świecach czy masażem  w SPA można tam również korzystać z uroków zimy, czyli szusować na nartach, kontemplować górskie pejzaże. Warto wziąć pod uwagę nie tylko kultowe zakopiańskie Krupówki, ale np. Beskidy i trzy słynne osady – Istebną, Koniaków oraz Jaworzynkę leżącą na styku trzech krajów – Polski, Słowacji  Czech.

Walentynki nad morzem to wcale nie gorsza koncepcja. Na pewno będzie spokojniej i mniej tłocznie niż w zimowych górach, a widok plaży zimą jest niezapomniany. Można wybrać się do jednego z nadmorskich ośrodków SPA, korzystać ze zdrowego powietrza nasyconego dobroczynnym jodem.

Jeśli nie morze, to może Mazury? To doskonała okazja dla aktywnych zakochanych –na Mazurach poszalejemy na śnieżnych skuterach albo spróbujemy sił w żeglarstwie zimowym. Liczne gospody, pensjonaty i SPA to pomysł na nieco spokojniejsze mazurskie Walentynki.

Niebanalnym pomysłem na Walentynki jest rejs statkiem. Może być to np. podróż promem do Szwecji i z powrotem, w ramach której będzie można tańczyć i bawić się na pokładzie do samego rana, skorzystać z zabiegów SPA, delektować się doskonałymi daniami i znakomitymi drinkami.

para

Romantycznie nad morzem
Fot: pixabay.com

Relaks dla walentynkowej pary

SPA na Walentynki to koncepcja, która zyskuje coraz więcej zwolenników. praktycznie wszystkie obiekty SPA i Wellness mają już gotowe oferty weekendowe. Z walentynkowych zabiegów dla dwojga można też skorzystać nie wyjeżdżając, we własnym mieście, a le może warto zarezerwować na wyjątkową randkę więcej niż jeden wieczór i zafundować sobie weekend w SPA z widokiem na morze, ośnieżone stoki, lasy albo skute lodem jeziora.

spa

Spa dla zakochanych
fot: Shutterstock

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.