sie 25

Weekend na Śląsku – Pszczyna i okolice

Za chwilę koniec wakacji, ale przecież lato potrwa jeszcze jakiś czas, zresztą polska złota jesień również zachęca do kilkudniowych wyjazdów. Doskonałą propozycją na ciepłe wrześniowe weekendy może być… Śląsk, a konkretnie Pszczyna i okolice.

żubry

Zagroda Żubrów, fot: slaskie.travel.pl

Nie bez powodu Pszczyna jest nazywana perłą województwa śląskiego. Na turystów czeka tu wiele atrakcji. Od zabytkowych wnętrz Muzeum Zamkowego po Zagrodę Żubrów. Słynne Muzeum Zamkowe zaprasza do podziwiania autentycznych wnętrz z przełomu XIX i XX wieku. Niedaleko Zamku znajdują się niemniej znane Stajnie Książęce wzniesione w XIX wieku przez Hochbergów. W pobliżu malowniczej pszczyńskiej Starówki znajduje się Pokazowa Zagroda Żubrów, zajmująca teren o powierzchni ponad 10 ha. W okolicy można również zwiedzić Skansen Zagrodę Wsi Pszczyńskiej oraz Muzeum Prasy Śląskiej

Pozostając na terenach dawnych Książąt Pszczyńskich warto odwiedzić również tyskie Browarium, które znajduje się na Szlaku Zabytków Techniki. Jak się okazuje ziemia pszczyńska już od średniowiecza była znana ze znakomitych piwowarów. W Browarium można zobaczyć m.in. piwne eksponaty, seans 3D, można także zwiedzać nowoczesne Tyskie Browary Książece. Oczywiście na zwiedzających czeka także degustacja piwa.

jezioro

Jezioro Paprocańskie,fot: slaskie.travel.pl

Nie lada atrakcją ziem pszczyńskich jest też Zameczek Myśliwski w Promnicach nad Jeziorem Paprocańskim. Obecnie w arystokratycznej rezydencji mieści się elegancki Hotel. Z kolei Jezioro Paprocańskie (sztucznie utworzone w roku 1870) to dziś jedno z ulubionych miejsc rekreacyjnych na Śląsku. Warto wybrać się na tutejszą plażę, strzeżone kąpielisko, skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego, pograć z piłkę na boisku, paradować pomostem spacerowym czy zagrać w tenisa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.