lip 20

Jak przygoda to tylko w Warszawie

Kto powiedział, że udana wycieczka urlopowa albo weekendowa to koniecznie egzotyczne plenery czy możliwość zwiedzania Londynu, Paryża albo Neapolu. Zgodnie z przysłowiem „Cudze chwalicie swego nie znacie”, warto poznać również rodzime strony. Z pewnością obowiązkowym punktem na mapie takich krajoznawczych podróży, musi być… Warszawa. Nie wypada przecież nie znać stołecznych atrakcji turystycznych.

Fot:parkfontann.pl

Fot:parkfontann.pl

Warszawa to nadwiślańskie bulwary, to Starówka, muzea. Życie rozrywkowe, kulturalne i szaleństwo zakupów. Zapewne każdy uważa, że stolicę zna i wie gdzie skierować kroki w trakcie pobytu w Warszawie. Ale poza życiem kawiarni, klubów i galerii handlowych, Warszawa to klasyczne, fascynujące miejsca, które wręcz wypada poznać.

Stolica to oczywiście znane budynki i miejsca. Pomimo kontrowersji, jakie nadal wzbudza, trudno sobie wyobrazić stolicę bez Pałacu Kultury i Nauki. Imponujący budynek skończył w ub. roku 60 lat i nadal jest jedną ze stołecznych atrakcji, siedzibą muzeów, sal kinowych i słynnej Kongresowej.
Poznając historię miasta nie można pominąć Muzeum Powstania Warszawskiego, które było pierwszym tego typu obiektem o charakterze interaktywnym. Wyjątkowe miejsce, które robi niezapomniane wrażenie, to eksponaty, zdjęcia prezentujące stolicę w okresie powstania z 1944 roku.
Stałym punktem na mapie warszawskich atrakcji jest także Centrum Nauki Kopernik. Niezwykłe miejsce, w którym nauka łączy się z zabawą. To fascynująca kombinacja muzeum i naukowego laboratorium.

Warszawa to także niezwykłe plenery. Każdy turysta zaczyna albo kończy stołeczną przygodę na Starym Mieście. Warto pamiętać, że od 1980r. warszawska Starówka jest na liście obiektów UNESCO.
Stolica to oczywiście także słynne Łazienki Królewskie. Miejsce wielu letnich imprez, koncertów, plenerów artystycznych oraz ulubiony spacerowy cel Warszawiaków.
Marszałkowska to kolejna wizytówka Warszawy. Tu dzieje się zawsze dużo i ciekawie. Handel, gastronomia, rozrywka, kultura – w samym sercu stolicy.
Niezwykłych wrażeń estetycznych dostarczy Multimedialny Park Fontann. Na pewno warto zobaczyć wyjątkowy spektakl nad Wisłą, wielobarwną iluminację imponujących fontann.
Absolutnie unikatowym miejscem są również Ogrody na dachu biblioteki. To atrakcja na skalę europejską, kilka tysięcy metrów zieleni na dachu, labirynty, alejki i spektakularny widok biblioteki z perspektywy szklanego dachu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.