lip 13

Urlop we Włoszech? Z historią, kulturą, w muzeum…

Urlop we Włoszech to turystyczny klasyk. Z jednej strony to kierunek doskonale znany, z drugiej – wciąż atrakcyjny. Któż nie chciałby zrelaksować się na słonecznych plażach Sardynii? Komu nie marzy się poznanie uroków Rzymu czy Neapolu? W tym roku warto postawić na bliskie spotkania z kulturą, historią, nauką – jakby nie patrzeć to również mocne strony słonecznej Italii.

Fot:www.regione.toscana.it

Fot:www.regione.toscana.it

Włoskie placówki muzealne i zabytki jeszcze bardziej dostępne i atrakcyjne dla turystów. Już od 1 lipca obowiązują nowe rozporządzenia i zasady wprowadzone przez ministerstwo kultury. Dzięki nim każda pierwsza niedziela miesiąca to bezpłatne zwiedzanie wszystkich państwowych muzeów i zabytków. Biorąc pod uwagę, że są to takie obiekty jak chociażby Galeria Uffizi we Florencji, Galeria Akademii w Wenecji, Koloseum, wykopaliska w Pompejach, Herkulanum koło Neapolu, pałac królewski w Casercie i Lazurowa Grota na Capri, jest to nie lada gratka dla turystów. A to jeszcze nie wszystkie zmiany wprowadzone nowym zarządzeniem. Warto będzie zarezerwować również piątkowe wieczory na obcowanie z kulturą. W jeden piątek w miesiącu muzea i zabytki będą czynne aż do 22:00. Wielbiciele nocy muzeów ucieszą się również z tego, że impreza będzie odbywała się dwa razy do roku, a nie jak dotychczas tylko raz. Przypomnijmy, że bilety kosztują wówczas zaledwie 1 euro

Włochy to również Toskania. Pierwsze skojarzenie to oczywiście tytuł „Pod słońcem Toskanii”. Ale w tym regionie interesujące są również noce. Szczególnie Le Notti dell’Archeologia, czyli Archeologiczne Noce, które potrwają od 1 do 31 lipca 2014. To już kolejna edycja wydarzenia, w którym odbywają się liczne spotkania, konferencje, koncerty, wystawy, wycieczki i tzw. archeotrekking. Nie zabraknie również warsztatów dla dzieci, spektakli teatralnych. Impreza obejmie ponad 80 miast i miasteczek w malowniczej Toskanii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.