gru 26

Zimowe wyjazdy – jeśli nie w góry to gdzie…?

Póki co za oknami raczej jesiennie niż zimowo, ale wierzymy przecież mocno, że już wkrótce zima zachwyci nas białymi, śnieżnymi krajobrazami. Przed nami okres wyjazdów sylwestrowo – noworocznych, a przede wszystkim ferie zimowe. Warto wiedzieć, że jak Polska piękna, szeroka i biała zimą, tak wiele jest miejsc, które warto wybrać na cel zimowej wycieczki.

zima na jeziorach

Fot: Shutterstock

Niekoniecznie i nie zawsze nasze zimowe wyprawy muszą zmierzać w kierunku Tatr. Jakby nie patrzeć nie samym Zakopanem Polska stoi. Kontynuując prezentacje propozycji na zimowe ferie przyjrzyjmy się kolejnym niezwykle atrakcyjnym miejscom na mapie Polski.

Mazury i Suwalszczyzna to kierunki szczególnie popularne latem, zwłaszcza dla miłośników sportów wodnych. Jak się okazuje również zimą jest to idealny cel dla amatorów aktywnego wypoczynku, którzy mogą np. żeglować na bojerach po malowniczych jeziorach skutych lodem. Zwolennicy zdrowego ruchu na lądzie znajdą tu wiele pięknych szlaków idealnych do narciarstwa biegowego. Oczywiście baza noclegowa i zaplecze turystyczne to również wiele innych możliwości spędzania czasu, np. podczas kuligów czy ekstremalnych wypraw na wędkowanie, podczas których prawdziwi twardziele łowią przy mrozie nawet powyżej -20°C.
Na Mazurach i Podlasiu na pewno warto zobaczyć także:
• Suwalski Park Krajobrazowy – najstarszy w Polsce region chroniony, znany m.in. z Jeziora Hańcza, polodowcowego Głazowiska Bachanowo i zabytkowego klasztoru w Wigrach
• Augustów – uzdrowiskowy kurort założony w XVI w.
• Mikołajki – zimą stolica sportów lodowych.

zima na mazurach

Fot: ro.com.pl

Równie oryginalnym wyborem będą nadmorskie miejscowości, które największym powodzeniem cieszą się latem. Tymczasem zima nad morzem to spacery ośnieżonymi plażami czy też podziwianie potęgi zimowych sztormów na Bałtyku. W nadmorskich plenerach można także pojeździć na nartach, ale przede wszystkim docenimy fakt, iż bez tłumów i dużo taniej spędzimy czas w Trójmieście czy Kołobrzegu, poznamy spokojnie tutejsze największe atrakcje, takie jak chociażby:
• Latarnia Morska w Kołobrzegu,
• Narciarska stacja Łysa Góra,
• Rejs do Bałtijska – rejs z Gdyni do portu w obwodzie kaliningradzkim.

zima nad morzem

Fot: visitkolobrzeg.de

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.