Category: miejsca związane ze sławnymi postaciami

cze 20

W Zakopanem zainaugurowano letni sezon turystyczny

plakat

Zakopane oficjalnie zainaugurowało sezon letni. Jak co roku w połowie czerwca w zimowej stolicy Polski, wśród licznych atrakcji, otwarto sezon turystyczny, bo przecież Zakopane to wymarzone miejsce na urlop nie tylko wtedy gdy można szusować na nartach. Tłumy turystów przybywają tu co roku również w miesiącach letnich.

Kontynuuj czytanie

kw. 26

Największe atrakcje w rankingu Polskiej Organizacji turystycznej

Polska Organizacja Turystyczna zapewnia amatorom podróżowania wiele interesujących informacji. Serwis internetowy to naprawdę od a do zet. Od aktualności przez organizacje podróży do opcji zarezerwuj nocleg. Organizacja dokładnie i profesjonalnie przeanalizowała najciekawsze pod względem turystycznym miejsca z różnych regionów Polski. Następnie zaproponowała internautom po 5 atrakcji z każdego województwa. Dzięki głosom internautów wytypowano topową piątkę …

Kontynuuj czytanie

paź 15

Wyniki plebiscytu na 7 nowych cudów Polski

Pod koniec czerwca pisaliśmy o piątej już edycji prestiżowego plebiscytu 7 nowych cudów Polski, organizowanego przez „National Geographic Traveler”. Zarówno charyzmatyczna, popularna redaktor naczelna – Martyna Wojciechowska, jak i status oraz urok miejsc nominowanych zachęciły do głosowania ponad 63 tysiące osób. A zatem najwyższy czas poznać zwycięzcę i pozostałych laureatów dorocznego głosowania.

Kontynuuj czytanie

sie 25

Weekend na Śląsku – Pszczyna i okolice

żubry

Za chwilę koniec wakacji, ale przecież lato potrwa jeszcze jakiś czas, zresztą polska złota jesień również zachęca do kilkudniowych wyjazdów. Doskonałą propozycją na ciepłe wrześniowe weekendy może być… Śląsk, a konkretnie Pszczyna i okolice.

Kontynuuj czytanie

cze 27

Trudny wybór – 7 nowych cudów Polski

Martyna Wojciechowska to postać, którą cieszy się ogromnym uznaniem, szacunkiem i sympatią zarówno wśród wytrawnych podróżników, jak i amatorów – turystów. A zatem nie trzeba chyba specjalnie zachęcać do głosowania, ale też i poznawania miejsc, które pretendują w tym roku do miana 7 nowych cudów Polski. Plebiscyt odbędzie się już po raz piąty, potrwa do …

Kontynuuj czytanie

lut 09

Lanckorona – bajkowe krajobrazy, piękne szlaki i historia

Nie trzeba wcale odjeżdżać daleko od tzw. dużego miasta, aby znaleźć się w miejscu magicznym i niezwykłym. Dla osób mieszkających W Krakowie, dla turystów przebywających w tym pięknym mieście, doskonałym kierunkiem będzie Lanckorona – malownicza wieś, która leży zaledwie 36 km od historycznego grodu Kraka.

Kontynuuj czytanie

gru 07

Polska Organizacja Turystyczna nagradza i doradza

Czym kierować się przy wyborze miejsca na urlopowy wyjazd albo weekendową, rodzinną wyprawę? Oczywiście jest wiele czynników i miejsc, w których można szukać inspiracji. Na pewno bardzo dobrych wskazówek mogą udzielić „fachowcy” w tej dziedzinie, czyli Polska Organizacja Turystyczna, która właśnie ogłosiła wyniki konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny 2014 roku.

Kontynuuj czytanie

cze 27

Urlopowy odpoczynek na łonie natury

Zabiegani i zajęci mieszkańcy dużych głośnych miast. Czego oczekujemy od urlopu? Bardzo często naszym marzeniem jest odpoczynek na łonie natury, w zgodzie z naturą. Wbrew pozorom nie jest to wymarzony urlop tylko dla zapracowanych rodziców z małymi dziećmi. Amatorzy aktywnego wypoczynku również coraz chętniej wybierają miejsca, które zapewniają ciszę, prywatność i dobry relaks.

Kontynuuj czytanie

maj 13

Papieski Kraków

Kraków to miasto, które może kojarzyć się z wieloma sławami – królami, książętami, poetami, muzykami, jednakże najbardziej kojarzy się z jednym wielkim człowiekiem, a mianowicie z naszym ukochanym Papieżem Janem Pawłem II. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że Kraków był miastem Karola Wojtyły. Tutaj każdy kąt, każdy zakamarek przesiąknięty jest duchem tej wybitnej jednostki. …

Kontynuuj czytanie