maj 26

Best in Europe 2016

Sezon wyjazdów letnich za chwilę ruszy pełną parą. Tym bardziej interesujące jest zestawienie Best in Europe 2016 – przygotowane przez redakcję Lonely Planet. Ranking prezentuje oczywiście najciekawsze turystyczne miejsca na Starym Kontynencie. Jest wyjątkowo interesujący, ponieważ obejmuje prawdziwe turystyczne hity i samograje, jak również stosunkowo mało znane destynacje.

peloponez

Peloponez, Fot: Shutterstock

Propozycje wskazane przez Lonely Planet można podzielić na te, które są po prostu piękne, malownicze, na takie, które od lat stanowią mocny punkt na turystycznej mapie oraz na miejsca, które kuszą ciekawymi wydarzeniami, inwestycjami itp.
A zatem spójrzmy na europejski, turystyczny Top Ten AD 2016:
1. Peloponez w Grecji – prawdziwy raj dla miłośników historii i zabytków, no i oczywiście grecki klimat oraz gościnność. To miasta takie jak np. Argos, Korynt, Mykeny, Nauplion, Olimp, Sparta.
2. Aarhus w Danii – już za rok miasto będzie Europejską Stolicą Kultury i Europejskiego Regionu Gastronomicznego. A zatem to ostatni moment, aby spokojnie podziwiać Stare Miasto i delektować się daniami z najlepszych restauracji.

aarhus

Aarhus, Dania
Fot: Shutterstock

3. Wenecja we Włoszech – turystyczny hit wszechczasów w tym roku świętuje 500-lecie weneckiego getta. Ponadto w lipcu odbędą się uroczyste spektakle „Kupca weneckiego”.
4. Departament Dordogne we Francji – nazywany rajskim ogrodem Francji. Znajduje się tu m.in. piękny Zamek Château de Puymartin w Marquay oraz jaskinia Lascaux z rysunkami i malowidłami z czasów paleolitu.
5. Lwów na Ukrainie – bogactwo zabytków, ale także siedziba ponad 100 wydarzeń kulturalnych tego lata.

lwów

Lwów
Fot: Shutterstock

6. Hrabstwo Warwickshire w Anglii – znane przede wszystkim z tego, iż w miasteczku Stratford-upon-Avon urodził się William Shakespeare, a bieżący rok to przecież 400 rocznica narodzin poety. Znajdziemy tu m.in. trzy teatry należące do Royal Shakespeare Company, 5 domów związanych z Szekspirem, a także multimedialne show w „Waterside Theatre”.

warwickshire

Hrabstwo Warwickshire
Fot: iStock

7. Estremadura w Hiszpanii – nazywana najmniej znanym regionem w najbardziej znanym kraju. Rzymskie ruiny, niezwykłe miasteczka takie jak Cacres czy Trujilo, a przede wszystkim oficjalna stolica gastronomii w Hiszpanii w 2015 r – to główne atuty Estremadury.
8. Wschodnie wybrzeże Teneryfy w Hiszpanii – ze szczególnym wskazaniem na miasteczko El Medano, dawny port rybacki, obecnie mekka windsurferów i kitsurefeerów.
9. Wyspa Texel w Holandii – mało znana na świecie, kusi malowniczym Narodowym Parkiem z plażami i sosnowymi lasami. To również siedziba wielu letnich festiwali oraz raj dla amatorów winnic i dobrych knajp.
10. Północna Dalmacja w Chorwacji – wymarzone miejsce dla plażowiczów i wielbicieli wspinaczki. Miejsce idealne dla spacerowiczów. Piękne wodospady, Park Narodowy Krka, Zadar – to tyko niektóre atrakcje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.