cze 07

Dolny Śląsk w miniaturze: Park Miniatur w Kowarach

Słowo „zamek” ma wiele znaczeń. Przywodzi na myśl i garderobę, i drzwi, i architekturę. W architekturze też nie jest to pojęcie jednoznaczne – obejmuje zarówno ruiny niegdyś znaczących budowli, jak i zamieszkałe po dziś dzień budynki i nowoczesne hotele w odrestaurowanych posiadłościach dawno zmarłych władców i bogaczy.

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach

W miejscowości Kowary niedaleko Karpacza na Dolnym Śląsku można zobaczyć całkiem pokaźną kolekcję tych ostatnich w postaci… miniatur. Sięgające człowiekowi zazwyczaj do pasa odwzorowania okolicznych zamków zostały wykonane z jubilerską precyzją i trudno się nimi nie zachwycić. W przypadku miniatury zamku Książ jest to szczególnie wartościowe, gdyż prawdziwy zamek jest tak usytuowany, że ciężko go obejrzeć z każdej strony. W parku natomiast można chodzić dookoła niego bez przeszkód. W sumie miniatur jest około czterdziestu. Po Parku gości oprowadzają zabawni i kompetentni przewodnicy.

Dolny Śląsk pełen jest zamków, których wiele szczególnie w ostatnich latach zostało przerobionych na hotele dla klienteli z zachodu, a dzięki temu pięknie odnowionych i zadbanych. Bardzo ciekawym przeżyciem jest odwiedzenie Parku Miniatur w Kowarach, a następnie odnalezienie wystawionych tam eksponatów w rzeczywistych rozmiarach. Jak się człowiek przyłoży, to może przywieść z wakacji najlepsze w życiu zdjęcia wykonane przy jednych i przy drugich. Bilety do Parku Miniatur kosztują kilkanaście złotych, więc naprawdę warto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.