sie 09

Karpacka Troja zaprasza na Festiwal Archeologiczny

W ramach poznawania najwspanialszych zakątków Polski, warto udać się do wyjątkowego Skansenu Archeologicznego, który fascynuje już samą nazwą – Karpacka Troja. Szczególnie, że na najbliższy weekend zaplanowano doroczny Karpacki Festiwal Archeologiczny Dwa Oblicza.

Fot.www.karpackatroja.pl

Fot.www.karpackatroja.pl

Karpacka Troja znajduje się w Trzcinicy, w województwie podkarpackim. Jest to absolutnie unikatowe miejsce, jedno z najważniejszych na mapie archeologicznej na skalę europejską. Prace wykopaliskowe doprowadziły do odkrycia w Trzcinicy jednej z pierwszych ufortyfikowanych osad w Polsce – sprzed ponad 4000 lat (datowana na epokę brązu). A zatem nazwa Karpacka Troja jest w pełni zasłużona biorąc pod uwagę skalę i rangę znaleziska. Znajdują się tu również tzw. Wały Królewskie, które upamiętniają wzniesione przez Słowian wały obronne. Warto wiedzieć, że Słomiane pojawili się na tych ternach blisko 2000 lat temu.
Obecnie Skansen Archeologiczny Karpacka Troja to część Muzeum Podkarpackiego w Krośnie. Obejmuje teren grodziska, park archeologiczny oraz nowoczesny pawilon wystawowy, Salkę Małego Odkrywcy i restaurację serwującą m.in. dania regionalne.

Jakie atrakcje przygotowano na IV Karpacki Festiwal Archeologiczny Dwa Oblicza, który odbędzie się w dniach 16-17 sierpnia 2014?
Przede wszystkim będzie można zwiedzać Skansen i platformę widokową. Odbędą się trzy turnieje z nagrodami – turniej bojowy, łuczniczy i rzutu oszczepem. Szczegółowy plan można znaleźć na stronie Skansenu
Ale na pewno warto udać się do Karpackiej Troi, aby na własne oczy zobaczyć np. postrzyżyny, rekonstrukcję bitwy o gród w Trzcinicy, pokaz zabaw plebejskich czy tradycyjne zaślubiny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.