mar 20

Polska zobacz więcej. Weekend za pół ceny – wkrótce wyjątkowy weekend

Akcja Polskiej Organizacji Turystycznej – „Polska zobacz więcej. Weekend za pół ceny” – to taka promocja, na której tak naprawdę korzystają wszyscy. Z jednej strony mamy turystów, którzy mogą pozwolić sobie na weekend w wymarzonym miejscu, z drugiej zaś impuls dla ożywienia krajowego ruchu turystycznego.

baner

Fot: polskaobaczwiecej.pl

Po sukcesie ubiegłorocznej edycji Polska Organizacja Turystyczna zdecydowała się na kontynuację inicjatywy „Polska zobacz więcej. Weekend za pół ceny.” Tegoroczna edycja dotyczy weekendu 31.03- 02.04.2017, a sprzedaż jest aktywna od 17 marca. W tym roku będzie to ponad 450 ofert, obejmujących m.in. usługi turystyczne takie jak noclegi, muzea i restauracje, które obniżą aż o połowę ceny.

toruń

Toruń
Fot: Istock

Celem akcji jest oczywiście udostępnienie i przybliżenie turystycznych atrakcji dla szerszego grona turystów, a także zachęcenie do poznawania dotychczas nieodkrytych regionów. Warto posłuchać organizatorów akcji, którzy słusznie przekonują, iż Polska ma wiele powodów do dumy, jeśli chodzi o walory krajoznawcze, atrakcje turystyczne w szerokim rozumieniu. Wystarczy tylko wymienić – 50 tysięcy szlaków turystycznych, ponad 18 tysięcy rowerowych, ponad 800 muzeów, 145 parków krajobrazowych i narodowych i 14 obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

białowieża

Puszcza Białowieska
Fot: Thinkstock

Akcja „Polska zobacz więcej. Weekend za pół ceny” ma także na celu zwiększenie udziału turystyki w rozwoju gospodarczym. Szczególnie jeśli uwzględni się fakt, iż obecnie coraz częściej turyści nie ograniczają się jedynie do urlopowych eskapad. Promocje tego typu mają na celu wydłużanie sezonu wyjazdów oraz podniesienie atrakcyjności wyjazdów weekendowych, które nie muszą ograniczać się jedynie do wakacji, ferii zimowych, świątecznych czy tzw. długich weekendów. Kolejny istotny aspekt to promocja oferty regionów, które nie są aż tak szeroko znane turystom.

kraków

Kraków
Fot: Shutterstock

Wszystko wskazuje na to, że akcja jest wręcz skazana na powodzenie. W ubiegłym roku wzięło w niej udział 400 partnerów, czyli m.in. hotele i restauracje, a 60 tysięcy turystów skorzystało z atrakcyjnych okazji . Według organizatorów, tegoroczna edycja jak na razie, zgromadziła 450 przedsiębiorców oferujących usługi turystyczne i okołoturystyczne, szacuje się również, że 100 tys. turystów skorzysta z interesujących ofert

Baza partnerów akcji, mapa i wyszukiwarka dostępne są na stronie internetowej www.polskazobaczwiecej.pl.
Ze zniżek można korzystać w dwojaki sposób:
• zniżki zgłoszone przez partnerów Akcji obowiązują od piątku godz. 17:00 31 marca 2017 r. do końca dnia 2 kwietnia 2017 r. w zależności od godzin pracy obiektu (np. w parkach rozrywki, muzeach, hotelach) zgodnie z zasadami określonymi w ofercie zgłoszonej przez Partnera.
• ponadto niektórzy partnerzy (niektóre hotele, uzdrowiska, teatry) oferują możliwość zakupu usługi na inny wybrany termin, ściśle określony w ofercie, pod warunkiem dokonania zakupu lub rezerwacji w dnach 31 marca – 2 kwietnia 2017 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.