kw. 14

Udana podróż z małym dzieckiem

Kto powiedział, że powiększająca się rodzina, mały, najważniejszy człowiek na świecie ograniczają zdecydowanie turystyczną aktywność rodziców. Można powiedzieć, że dziś coraz więcej osób podróżuje, wypoczywa, wyjeżdża warz z całkiem malutkimi pociechami. Szczególnie, że wiele ośrodków zapewnia bardzo korzystne oferty i promocje dla najmłodszych gości.

Zdjęcie: Shutterstock

Zdjęcie: Shutterstock

Bardzo często rodzice, którzy dziś mają już nieco starsze dzieci, np. w wieku przedszkolnym czy szkolnym, są doskonale zorganizowani i zaprawieni w bojach, jeśli chodzi o wspólne wyjazdy rodzinne. Na pewno warto korzystać z wyjątkowych chwil na wakacjach czy wycieczkach. Większość szczęśliwych rodziców nastoletnich pociech z rozrzewnieniem wspomina czasy, kiedy ukochany synek czy malutka córeczka cieszyli się każdym dniem spędzonym na słonecznej plaży, w malowniczych górskich plenerach czy w egzotycznej podróży.

Oczywiście planując podróż z malutkim dzieckiem, należy zapewnić sobie niezbędne artykuły, akcesoria – swoiste zaplecze dla opieki

zdjęcie: bepanthen.pl

zdjęcie: bepanthen.pl

nad niemowlęciem. Teoretycznie można oczywiście powiedzieć, że dziś wszystko bez trudu kupimy w sklepach i aptekach. Praktyka pokazuje jednak, że pewien niezbędnik malucha zawsze warto mieć pod ręką. Oczywiście w takim żelaznym zestawie muszą znaleźć się artykuły higieniczne i do pielęgnacji – pieluszki, nawilżane chusteczki. Zawsze potrzebny będzie np. krem Bepanthen, przez wiele mam uznawany za najlepszy sposób na odparzenia u niemowląt. Jest to jedna z istotnych pozycji na liście do spakowania, ponieważ podrażnienie skóry malutkiego dziecka to jeden z objawów, który może rozwinąć się bardzo szybko. Dlatego w bagażu malucha należy koniecznie umieścić ten ratunkowy, skuteczny kosmetyk.

Dobrze zaplanowana i zorganizowana podróż dostarczy rodzicom niezwykłych wrażeń. To wyjątkowy czas, który pozwoli oderwać się od codzienności. Ponadto piękne widoki i atrakcje widziane pierwszy raz oczami dziecka, na długo zapadają a pamięć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.