paź 24

Warszawa trochę mniej znana

Wycieczka do Warszawy nie jest już co prawda marzeniem i wielką wyprawą dla osób spoza stołecznej aglomeracji. Niemniej jednak nie zgadzamy się z tym, że Warszawa niczym nas już nie zaskoczy, że to tylko Starówka, Marszałkowska itp. Przede wszystkim jest to miasto, które stale się rozwija, również pod względem kulturalnym i turystycznym. Ale już teraz można zwiedzić w stolicy miejsca, które są zdecydowanie mniej uczęszczane, szczególnie przez turystów, którzy lgną do miejsc promowanych i reklamowanych.

park

Park Skaryszewski, fot: wikipedia

Warto wiedzieć, że miasto takie jak Warszawa ma również wiele do zaoferowania miłośnikom natury, pięknych plenerów.
Niedaleko Saskiej Kępy znajduje się Park Skaryszewski, który oczywiście jest doskonale znany Warszawiakom, zwłaszcza zamieszkałym w pobliżu. Ale zdecydowanie rzadziej zapuszczają się tutaj turyści. Tymczasem jest to malownicze miejsce, w którym zachwyca roślinność, sztuczne jeziorka, a nawet mały wodospad.
Las Bielański znamy może ze starych piosenek czy opowieści, ale niekoniecznie umieszczamy go na turystycznej marszrucie. A przecież wystarczy kilkunastominutowa przejażdżka metrem, aby znaleźć się w imponującym rezerwacie pełnym ciekawej roślinności oraz fauny.
Na powietrzu, aktywnie – tak spędzimy czas w Parku Kultury w Powsinie. To idealne miejsce na rodzinną wizytę w stolicy. Znajdziemy tu m.in. boiska, kręgielnie, basen oraz korty.

Coś dla ciała już było, czas na coś dla ducha, umysłu i dla głodnych wiedzy. Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej na Sadybie nie jest stołecznym hitem. A szkoda, można tu zobaczyć imponującą kolekcję czołgów, dział i samolotów w barwach Wojska Polskiego.
Warszawską legendą, znaną chociażby ze Starego Kina, jest Mariensztat. Warto wiedzieć, że właśnie to historyczne osiedle było jednym z pierwszych odbudowanych ze zniszczeń wojennych. Spacerując Mariensztatem możemy odnieść wrażenie, że otacza nas zabudowa z XVIII w, tymczasem jest to powojenna architektura.
Ciekawostką, która polecamy jest również Dom Kereta. Warto się pospieszyć, ponieważ jest to czasowa instalacja. Niezwykłość tego obiektu polega na tym, że jest to jeden z najwęższych budynków na świecie, a znajduje się na skrzyżowaniu ulic Chłodnej i Żelaznej.

mariensztat

Mariensztat, fot: wikipedia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.